- Music
- 16 Jun 03
Compile your Witnness must-see list with a little help from our stage breakdown
--- SATURDAY, 12 July: ---
Witnness Main Stage
Coldplay 22:45
Witnness Upstage
Underworld 22:50
Witnness Rising Stage
Royksopp 23:30
Witnness Dance Stage
Richie Hawtin 22:45
Witnness On Stage
Jesse Malin 23:45
---SUNDAY, 13 July:---
Witnness Main Stage
David Gray 21:30
Witnness Upstage
Manic Street Preachers 22:20
Witnness Rising Stage
David Kitt 22:45
Witnness Dance Stage
Dave Clarke 22:30
Witnness On Stage
The Redneck Manifesto 22:45
Correct as of Friday 11 July, 1.30pm
Damien Rice 21:15
Supergrass 19:45
Badly Drawn Boy 18:15
Sugababes 16:45
Mundy 15:15
The Revs 14:10
Echo & The Bunnymen 13:00
Hi.Rise 12:00
Darren Price 22:20
The Streets 21:00
Turin Brakes 19:30
The Coral 18:00
The Roots 16:30
Mark Geary 15:30
Relish 14:30
Rubyhorse 13:30
Alphastates 12:40
The Answer 12:00
Gemma Hayes 22:00
Mogwai 20:30
The Thrills 19:00
Appleton 18:00
Ron Sexsmith 17:00
Mull Historical Society 15:30
Ed Harcourt 14:30
Dave Couse 13:30
Mankato 12:40
Salthouse 12.00
Dj Sneak 21:30
Lemon Jelly 20:30
Tom Middleton 19:30
Nightmares On Wax 18:30
Medicine 8 17:30
Death In Vegas 16:30
Scott Mcnaughton 16:00
Complete Stone Roses 15:00
Ray & Noel 13:45
Gus Gus 13:00
110th St Dj's 12:00
The Raveonettes 22:30
Tom Mcrae 21:15
The Rapture 20:15
Maria Doyle Kennedy 19:15
Ok Go 18:15
Turn 17:15
The Bandits 16:15
10 Speed Racer 15:20
Berkeley 14:25
Fionn Regan 13:30
Myslovitz 12:40
Tbc 12:00
The Flaming Lips 20:00
The Frames 18:15
Super Furry Animals 16:45
The Cardigans 15:30
The Walls 14:20
Jerry Fish & The Mudbug Club 13:00
Woodstar 12:00
Polyphonic Spree 20:50
Beth Orton 19:20
The Sawdoctors 18:15
The Music 17:15
Paddy Casey 16:20
Snow Patrol 15:25
Bell X-1 14:30
InMe 13:40
Republic Of Loose 12:50
Nina Hynes 12:00
Tricky 21:30
The Datsuns 20:15
Flint 19:00
Ladytron 17:45
Calexico 16:30
The Jimmy Cake 15:30
The Basement 14:30
The Futureheads 13:30
Fred 12:40
Colm Quearney & The Hallucinations 12:00
Laurent Garnier 21:00
Justin Robertson 20:00
Beth Gibbons 19:00
Dj Phil Hartnoll (Orbital) 18:00
Mark Wilkinson 17:00
The Madchester Experience 16:00
Headzinc & Johnny Moy 15:00
The Pale 14:00
White Trash Girls 13:00
Arveene 12:00
The Mars Volta 21:30
80's Matchbox B-Line Disaster 20:15
Kings Of Leon 19:15
I Am Kloot 18:15
Har Mar Superstar 17:15
The Warlocks 16:15
The Stands 15:20
Autamata 14:25
Cane 141 13:30
Simple Kid 12:40
Sonic Vista 12.00